Fotode arhiveerimine ja pilves hoidmine

Kuidas või kus hoiate teie omi pildifaile? Kas need on ainult arvutis ja välisel kõvakettal?
 Kas kõik pildid on läbisegi nagu pudru ja kapsad?
Mis juhtub, kui sülearvuti varastatakse või tuli need hävitab? Loodetavasti seda ei juhtu, kuid võiks mõelda, milline variant on kõige turvalisem. Hoian enda faile tööarvutis, välistel kõvaketastel ja olulisemad asjad on pilves ehk oma pildipangas.
Sealtkaudu on ligipääs, et saata fail otse kliendile igast maailma punktist, kus on netiühendus. Olen seda kasutanud küll Pärnus puhkamas olles kui ka Kuubal reisides, sest kliendil oli tarvis fotosid kiiresti trükisesse.


Toon ühe näite. Kuna olen 15 aasta jooksul pildistanud enamuse ühe suure kütusmüüja tanklatest, siis mõni aeg tagasi ütles ettevõtte omanik mulle, et pidevalt on mure nende failidega. Üks foto on Mati, teine Kati ja veel kellegi arvutis. Puudub selge ülevaade ja ligipääs pildikraamile. Sageli on tarvis kiiresti mõnele väljaandele loo juurde illustreerivat pilti, kuid siis hakkab taaskord see otsimine, et millised pildid kellegi arvutis on.

Seega, süstematiseerisin ära kõik enda pildistatud failid ja jagasin need 41 erineva nimega kausta, vastavalt siis tanklate järgi.
Nüüd on firmal lihtne. Neil on link ja parool, millega saavad nad suvalisest netiühendusega kohast oma pildimaterjali juurde ning saavad vajalikud failid kiiresti edastada. Galeriid on privaatsed ning pole avalikkusele nähtavad. Ühtlasi on kogu materjal pilves arhiveeritud, süstematiseeritud ja on olemas märksõnad vajaliku materjali otsimiseks.
Inimesed pildistavad üritustel ja siis tekib vajadus neid jagada ka teistega. Muidugi saab neid saata otse sõbrale, kuid miks mitte panna failid ühte kohta ja siis saavad kõik ise valida, millised pilte nad endale alla tõmbavad ja samas jääb kogu pildimaterjal digiarhiivi pilveteenusena alles. 

Õige pildifailide hoidmine oleks kolmes, tegelikult isegi neljas erinevas kohas. Arvutis, välistel
ketastel, kusagil pilves ning üks kõvaketas või komplekt võiks olla veel kodust või kontorist eemal kuskil kindlas kohas.
Suurematel firmadel on muidugi paljud failid ka võrguketastel ja on olemas vastavad IT-süsteemid nende haldamiseks.

Üks asi on failide hoidmine ja säilitamine, kuid on oluline, et pildid oleks ka fotograafilises mõttes korrastatud.
Samuti võiks üle vaadata, et loendamatud duublid ning praak oleks 
kustutatud ja ei risustaks arhiivi.
Kindlasti olete sellistele asjadele aeg-ajalt mõelnud, kuid enamasti jääb kõik ajanappuse või laiskuse tõttu tegemata.
Siis ühel hetkel lakkab mõni kõvakettas töötamast, sülervuti võidakse varastada, mälupulk kaob ja suur osa teie visuaalsest ajaloost ongi hetkega kadunud.
Sama on ka inimeste endi isklike piltidega, Nutiajastul me pildistame meeletult palju ja uppume piltide alla. Korrastage oma visuaalne ajalugu ja Jaak Nilson Photostock arhiivi kaudu saate neid jagada oma sõprade ja sugulastega, andes neile ligipääsu.

Pakun pildifailide järeltöötlemise, korrastamise ja arhiveerimise teenust. 
Lisan failidele vajalikud märksõnad, et neid oleks lihtsam leida ja soovi korral leiame lahenduse ka pilveteenuse osas.

Soovi korral aitan ka sotsiaalmeedia vallas fotode valiku ja lehte haldamisega.

Huvi korral kirjuta või helista  jaaknilson@gmail.com
+372 5026327

Email again:
Eelmine
Mida jälgida nutitelefoni ostmisel?
Järgmine
Telefoniga hämaras pildistamine.

Vastused puuduvad

Email again: