Telefoniga pildistamise koolitus

Foto Jaak Nilson
Personaalne fotograafia lühikoolitus ehk minu ja osaleja telefoniga pildistamise õpituba kolis veebi.
Kuuba kahel reisil november-detsember 2017 ja märts-aprill 2018 klõpsisin ainult teloga. Kaasas olnud väga hea kompaktkaamera jäigi kohvrisse vedelema. Jagan siin pisut oma kogemusi reisil pildistamisest ning lisaks saate lugeda ka blogist Kuuba muljeid.





Lõikasin alt asfalti ja pildi ülalosas olevat hoonet vähemaks, kuna need ei anna fotole midagi juurde. Praegu tulevad autod paremini ka esile.

Alustan personaalse fotograafia lühikoolitusega ehk minu ja osaleja telefoniga pildistamise õpituba kolis veebi.
Koolituse ja blogi nimi on esimesel hetkel ehk pisut eksitav, kuid Kuuba kahel reisil november-detsember 2017 ja märts-aprill 2018 klõpsisin ainult teloga. Kaasas olnud väga hea kompaktkaamera jäigi kohvrisse vedelema. Jagan siin pisut oma kogemusi reisil pildistamisest ning lisaks saate lugeda ka blogist Kuuba muljeid. Osaliselt on need avaldatud ka Go Travel ajakirjas.

Telefonikaamerad on viimastel aastatel meeletu kiirusega arenenud. Uutel mudelitel on kahe- ja kolmekordsed optilised suumid, mis töötavad isegi raw formaadis. Raw formaat võimaldab ilma kadudeta pildistamist, ehk siis telefon ei lisa ühtegi omapoolset parandust vaid saadaksegi n-ö toores pilt, mida saab näiteks siis telos töödelda vastavalt soovile.

Püüdke teha lähivõtteid, sedasi saate paremini emotsioone pildile

*Vaadake, et kaamera objektiivid oleksid ikka puhtad.
*Pange paika telefoni seaded, valige maksimaalne resolutsioon ehk siis suurim pikslite arv.
*Külgsuhteks valige 4:3, sest sensor on sellise suurusega. Muud suhted on juba n-ö petukaup, sest pildistatakse kitsamalt ning ekraanile kuvatakse justkui suurem pilt, tegelikult kaotate aga laiuses.
Neid asju on veel mitmeid, kuid sellest saate rohkem teada, kui osalete privaatses õpitoas.
Reisil olles mõelge, mida soovite jäädvustada ehk kompositsioon. Kirik, mõni muu põnev hoone, kas see mahub kenasti kaadrisse või mitte. Kas pildistada horisontaalis või vertikaalis. Soovitaksin, et vastavalt vajadusele, kuidas paremini peale jääb.

Nendel kahel samast võttepunktist võetud fotol saate võrrelda, kuidas näeb välja hoone horisontaalis või vertikaalis.


Kas pildistada horisontaalis või verikaalis
Fotod Jaak Nilson














Kui fotole jääb inimene, siis mõelge läbi, kas tema või nemad jäävad peale täispikkuses või ainult siis poolpikkuses. Minge julgelt lähemale, inimesed annavad ise märku, kas neid tohib pildistada või mitte. See härra on küll Havanna kõige stiilsem mees. Tema poseeribki Havannna vanalinnas turistidele. See on tema töö ja ta küsib selle eest ka mõne Kuuba peeso, mis on võrdne USA dollariga. Loomulikult on härral iga päev erinev ülikond seljas.
Kas jalgade pildile jäämine on oluline või mitte. Pilt sünnib esmalt fotograafi peas ja ükskõik milline kaamera on ainult tehniline abivahend oma visuaalse mõtte edastamiseks. Portreel kasutasin telefoni lahtise ava efekti, mis tegi tausta uduseks ja inimene tuleb paremini esile. Uuematel telodel on selline võimalus või siis portreerežiim selleks.


 
Fotod Jaak Nilson

Kui objekt ei mahu hästi pildile, siis võiks teha panoraami. Valige kaamera seadete alt panoraam, vajutage ekraanil olevale päästikunupule ja liikuge noolega näidatud suunas. Kui olete jõudnud soovitud punkti, siis vajutage uuesti samale nupule ja pilt ongi valmis. Kuna panoraamil kipuvad sageli vead tulema, siis tehke mitu pilti ja veenduge, et kõik pildil olevad hoonete või objektide osad on ikka kohakuti.

Foto Jaak Nilson
Nüüd siis koolituse ehk õpitoa juurde. Loodetavasti tekkis teil neid pilte vaadates huvi oma oskusi lihvida.
Olen olnud 25+ aastat fotograaf ja lisaks pildistamisele on nüüd juba mõne aasta jagu koolitamise kogemust ka olemas.
Minult uuritakse, et kas olen ikka siia või sinna tulemas, et saaks pisut teloga pildistamise tarkust juurde. Olen keskendunud just teloga pildistamisele, kuid tegelikult pole suurt vahet, kas huviline pildistab peegelkaameraga või teloga.
Fotograafia põhitõed on ikka samad ja pärast saame arutleda ka peegelkaamera vaatevinklist.

Nüüd on kõik lihtne ja mugav. Huviline istub oma kodus arvuti ees ja kuulab-vaatab 50 minutit kestvat salvestatud esitlusprogrammi, kus räägin ära fotograafia põhitõed. Näete pilte, teksti ja ise jutustan juurde, nagu päris koolitusel. Millest siis tuleb juttu?

*Telo seaded, kompositsioon, selfi, portree, lapsed, arhitektuur, loodusvaated, paari sõnaga tootefotost.
*Lisaks veel peamised nüansid sotsiaalmeediast ehk FB ja Instagram.
*Siis vaatate ära veel 20 minutilise video, kus töötlen pilte ja räägin, et kuidas ja miks.
*Eelnevalt tõmbate telosse Snapseed äpi, mis sobib nii Androidile kui ka iPhone kasutajale. See on  tasuta rakendus ja seda peetakse üheks parimaks.

Õpitoas osalejaga suhtleme FB messengeris, kus te saate ca 30 minuti jooksul küsimusi esitada ja arutleme nähtu üle.
Pärast õpitoa lõppu saadate mulle kuni 5 pilti, kus arutame koos fotode üle, et osaleja saaks tagasisidet ja mõte hakkaks visuaalses osas või mõnes tehnilises küsimuses paremini liikuma.


Samuti sobib personaalne õpituba kingituseks sõbrale või pereliikmele. Kui fotograafia vastu on suurem huvi siis on võimalik teha ka pikem koolitus, vastavalt soovile.
Levitage siis sõna, et info huvilisteni paremini jõuaks.
Huvilistel palun kribada jaaknilson@gmail.com
Tel 5026327

Minu pildid Instagramis   https://www.instagram.com/jaaknilson/

Koolitusi saab  korraldada ettevõtlusüritustel, seminaridel, nii omaette või mõne muu ürituse ning projekti raames ja kindlasti ka ettevõtte motivatsiooniüritusena. Samuti suvepäevadel.
Parim grupi suurus on 10-15 inimest, siis saab iga osalejaga võimalikult palju suhelda ja huviline saab rohkem vastuseid oma küsimustele, kuid olen läbi viinud koolitust, kus oli ligi 50 inimest saalis.

Kirjutasin loo sotsmeedia võlumaailmast ja selle mõjutamisest ning kontode haldamisest
/telefoniga-pildistamise-koolitus/sotsiaalmeedia-mojutamine-ja-kontode-haldamine

Soovi korral aitan teil valida oma kodulehele pilte, Analüüsime koos neid, mis võiks paremini sobida ning teen fotodele järeltöötlust, et nad n-ö säraksid. Ühtlasi on mu pildipangast võimalik saada ka juba valmisolevaid fotosid.
http://www.jaaknilson.ee

Parim kaamera on ikka see, mis sul parajasti kaasas on, ehk siis telefon!
Üks minu telefoniga võetud fotodest valiti Huawei Next Image Award 2018 aasta võistluse 600 parima töö hulka.
Osales üle 400 000 pildi.
https://sobranna.postimees.ee/6482197/suureparane-veel-uks-eesti-fotograaf-tegi-mainekal-voistlusel-ilma

Foto Jaak Nilson




Eelmine
Sotsiaalmeedia mõjutamine
Järgmine
Instagram ja telefoniga pildistamise õpituba

Vastused puuduvad

Email again: